Lavazza Tierra Brasil Cerrado kawa mielona 180 g

Lavazza Tierra Brasil Cerrado kawa mielona 180 g
Cena: 18,50 zł 18.50
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
 
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: Lavazza
Kod produktu: 8000070022270

Opis produktu

100 % arabika jednorodna kawa Brazil Cerrado ceryfikowana RINFOREST

Kawa mielona , typ mielenia MOKA

Doskonale nadaję się do włoskich kafetier, do ekspresów przelewowych. 

Masa netto 180 g 

Organizacja Rainforest Alliance to jedna z najbardziej renomowanych międzynarodowych organizacji ochrony środowiska. Wspiera ona farmy i spółdzielnie rolnicze, znajdujące się przede wszystkim w tropikalnych rejonach upraw, w działaniach mających na celu przekształcenie ich działalności rolniczej na rozwój zrównoważony.

Kawa jest drugim co do ważności, po ropie naftowej, towarem handlowym świata. Uprawiana jest na powierzchni około 12 milionów hektarów, co odpowiada ok. 40 procent powierzchni Polski. Na całym świecie ponad 25 milionów ludzi żyje z produkcji i przetwarzania czarnych ziaren. Dla wielu tropikalnych krajów produkujących kawę stanowi ona rdzeń ich rolnictwa i główny towar eksportowy. Kawa jest często uprawiana we wrażliwych pod względem ekologicznym regionach lasów deszczowych, rękami ludzi żyjących najczęściej w biedzie. Standardy zrównoważonego rozwoju pomagają w podwójny sposób: środowisku naturalnemu i ludziom.

Aby uzyskać na swoje ziarno kawowe certyfikat "Rainforest Alliance Certified" plantatorzy kawy muszą spełnić surowe wymagania. Zobowiązują się między innymi do zachowania systemów ekologicznych, do ochrony dzikich zwierząt i ochrony wód, ale również do odpowiedniego wynagradzania i traktowania swoich pracowników, co obejmuje m.in.: kwestię dostępu do edukacji i opieki medycznej. Z zasady zakazana jest praca dzieci. Rzecz jasna kawa posiadająca znak "Rainforest Alliance Certified" jest także wolna od modyfikacji genetycznych.

Cechy produktu

Data palenia 30/08/2018
Przeznaczenie ekspres przelewowy
Palenie średnie
Zawartość kofeiny średnia
Skład 100% arabika
Opakowanie 180 g

Opinie i komentarze

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl