Herbaty liściaste w sklepie online

Zaraz obok herbaty w saszetkach, są one drugie pod względem popularności tego typu napojów. Herbata liściasta to, tak jak sama nazwa wskazuje, liście, które mogą być zamieszczone w opakowaniu w całości, połamane lub zrolowane. Ich uprawa i zbieranie są najważniejszymi elementami obróbki. Po wsypaniu do szklanki i zalaniu gorącą wodą mieszanka niemal od razu jest gotowa do spożycia.

Herbata liściasta

Ocena (17 ocen):

Średnia ocena: 4.1 ⭐⭐⭐⭐
Mlesna herbata czarna Soursop 100g, puszka Mlesna herbata czarna Soursop 100g, puszka
Producent: Mlesna Tea
Cena: 22,90 zł
zobacz więcej

W naszym sklepie online przedstawiamy szeroki asortyment herbat liściastych pochodzących z różnych upraw świata i o różnorodnym charakterze. W zależności od tego, jak długo zaparza się herbata, można poznać dużą jej gamę smaków i aromatów. Dobra herbata liściasta może być kupowana na wagę, dzięki czemu ma się bezpośredni obraz kupowanego produktu. Zmniejsza to ryzyko zakupu mieszanki i niskiej jakości. W zależności od preferencji Klienta odnośnie do intensywności aromatu i głębokości smaku można dobierać czas jej parzenia. Nasz sklep powstał w odniesieniu do naszej zielarskiej i herbacianej miłości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, przygotowujemy coraz to nowsze rodzaje mieszanek. Wykorzystując swoją wiedzę, jesteśmy w stanie przygotować produkt o idealnie dopasowanych właściwościach do konkretnej osoby. Pamiętaj, że tylko całe liście umożliwią Ci używanie naparu o najlepszych walorach - nie tylko smakowych, ale i zdrowotnych.

Czym różni się herbata liściasta od ekspresowej?

Między herbatą liściastą a ekspresową można znaleźć kilka istotnych różnic. Przede wszystkim wygląd – saszetkowa zawsze jest dużo dokładniej zmielona. W przypadku liściastej - liście są widoczne i charakterystyczne. Z reguły uważa się, że herbaty liściaste mają dużo lepszą jakość – po przyjrzeniu się można dojrzeć obecne dodatki itp. W odmianach ekspresowych niekiedy umieszcza się mieszaniny gorsze jakościowo. Saszetki oferują dużo mniejszą intensywność smaku i aromatu. Z torebki nie da się zbyt dużo „wycisnąć”. Herbaty różnią się również stylem parzenia – liściastą można przygotować na kilka różnorodnych sposobów.

Jakie są rodzaje herbaty liściastej?

Rodzaje herbat liściastych zostały określone na podstawie przetworzenia liści krzewu herbacianego. Najpopularniejszym i tradycyjnym typem jest czarny napar o intensywnym, wyrazistym smaku oraz ciemnobrązowym kolorze. Następnie warto poznać trawiasty smak dobrej zielonej herbaty, której liście zostają najpierw poddane więdnięciu, a następnie parzeniu parą wodną. Napój ma posmak goryczki i delikatny, zielony kolor. Biała herbata nie jest poddawana procesom fermentacji. Uznawana za rarytas, bo posiada subtelny, orzeźwiający smak. Kolejna warta uwagi to wytwarzana z młodych pędów herbacianych, podlegająca fermentacji herbata żółta. Ostatni rodzaj to czerwona herbata, którą poddaje się procesowi fermentacji oraz starzenia. Napój ma nieco ziemisty posmak. Wybór konkretnego rodzaju zależy od preferencji Klienta oraz jego potrzeb. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego produktu dla Ciebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl